Хто Такий Ui Ux Дизайнер, Чим Займається Та Як Ним Стати, Перспективи Професії

Найчастіше буває таке, що користувач може зробити помилку. Тому вам як UI-дизайнеру необхідно продумати на подібні випадки спеціальні повідомлення, які турботливо і дбайливо пояснять, що сталося в даний момент. Це рішення значно допоможе зберегти нерви, час і гроші лояльного користувача в разі критичних ситуацій і збоїв. Чітке розмежування UI та UX дозволить компаніям набагато точніше формулювати свої запити до ринку праці, чітко визначати компетенції, необхідні для тої чи іншої позиції, пов’язаної з дизайном. Сьогодні від дизайнера в IT за замовчуванням очікують компетентності в питаннях UI/UX, та з ускладненням галузі ці напрямки імовірно остаточно відокремляться один від одного.

UI і UX різниця

Загалом будь-яка ідея для бізнесу вже містить у собі спрощену модель UX, адже фокусується на задоволенні тої чи іншої проблеми користувача, пропонує йому певний позитивний досвід. Тож discovery stage на старті проєкта можна розглядати як фундаментальну частину UX-дизайну. Як зазначає сам Норман у своїх інтерв’ю, він почав застосовувати поняття UX через те, що терміни “людяний інтерфейс” та “юзабіліті” були занадто вузькими.

Різниця Між Ux Та Ui: Чому Важливо Їх Розрізняти

Наприклад, знайти сайт з невдалим дизайном і придумати як його поліпшити. Або придумати свій продукт і створити сторінку з нуля виходячи з вашого бачення. Коли з’явиться більше впевненості і знань, можна починати реєструватися на сайтах для фрілансерів, залити портфоліо своїх (!) Робіт і намагатися починати брати замовлення. Починайте з невеликих замовлень (логотипи, іконки, невеликі Лендінзі, додатки і т.д) і поступово нарощуйте портфоліо.

Це може також включати швидкі візуальні прототипи і A/B-тести різних можливих версій зовнішнього вигляду інтерфейсу, щоб визначити, якій із версій надають перевагу користувачі. Скажімо, в якийсь момент процесу проектування вирішено, що на заданий екран потрібно інтегрувати додаткові кнопки. Це змінить спосіб організації кнопок і може вимагати зміни їх форми або розміру.

А інструменти дизайну та розробки спрощуються настільки, що вже практично будь-яка людина без знання програмування знає, як робити дизайн сайту «на коліні». Затребуваність на ринку праці залежить від досвіду, навичок та кількості наявних кейсів фахівця. Перше, чим потрібно зайнятись UI/UX дизайнеру — напрацювати портфоліо. Практику новачки можуть здобути на онлайн-курсах, виконуючи завдання для друзів чи знайомих або замовлення на фриланс-біржах за символічну плату.

UI і UX різниця

Тому не має значення, скільки людина (один або кілька) займається їх розробкою і реалізацією, важливо забезпечити комфорт користувача та бажання повернутися до продукту знову і знову. UI завжди можна побачити на власні очі – це зовнішній вигляд сайту чи додатку, його екрани, іконки, кнопки тощо. Різниця між UI та UX полягає в тому, що побачити другий напрямок дещо складніше.

Що Таке Дизайн Досвіду Користувача (ux)?

Він охоплює розробку гами кольорів, анімації, кнопок, меню, іконок, шрифтів та інших елементів, з якими ми взаємодіємо. Наприклад, на етапі опрацювання UX корпоративного мобільного додатку визначаються ключові сторінки, логіка розташування елементів та користувацькі сценарії. А на етапі UI дизайнер створює відповідні макети сторінок, використовуючи шрифти й кольори корпоративного брендбуку.

Чим більше дизайнер займається або тільки UI, або тільки UX дизайном, тим сильніше відточує свої скіли в одному напрямку. З цього отримуючи завдання в незвичному йому напрямку, може знадобитися більше часу для його виконання. Але в цілому, можливо як і поєднувати роботу по обох напрямках, так і займатися тільки якимось одним. І на закінчення можна сказати, що дизайн – це не тільки зовнішній вигляд предмета і відчуття від спостереження за ним. Необхідно пам’ятати, що UI однаковий для всіх, а UX для кожного користувача унікальний.

Ui Та Ux Дизайн: У Чому Різниця?

UI-дизайнеру потрібно вміти працювати в графічних редакторах і програмах для прототипування, бути уважним, а також знати основи маркетингу, композиції, типографіки та теорії кольору. На сайті з гарним UI-дизайном ти швидко і без проблем заповниш необхідні форми, знайдеш кнопку «Купити» і прочитаєш текст з будь-якого гаджета. Кожна частина інтерфейсу функціонуватиме так, як було задумано. Головна мета UI-дизайну полягає в тому, щоб забезпечити легкість сприйняття інформації користувачем, створити привабливий зовнішній вигляд та забезпечити консистентність елементів інтерфейсу.

Вищезгаданий дизайнер Стів Круг наводить 7 базових атрибутів UX, які визначають досвід користувача. Поділ на веб-дизайнерів та UI/UX дизайнерів з’явився з розвитком інтернету. Згодом знадобилися вужчі фахівці, які б робили інтерфейси саме для веб-сайтів. Різниця між UX і UI в тому, що UX дизайнер планує те, як https://wizardsdev.com/ ви будете взаємодіяти з інтерфейсом і які кроки вам потрібно зробити, щоб зробити щось. А UI дизайнер вигадує, як кожен із цих кроків буде виглядати. Але в той час, як UI- повинні вирішувати, як буде виглядати користувальницький інтерфейс, UX-дизайнери відповідають за визначення того, як працює інтерфейс.

Які Навички Ui/ux-дизайнера Зараз Особливо Потрібні

UI-дизайн графічного інтерфейсу зосереджений на роботі над шрифтами, ілюстраціями, слайдерами, меню, полями введення, анімацією, кнопками і фотографіями. Дизайн користувацького інтерфейсу – це процес створення візуального прототипу, розробка якого заснована на призначеному для користувача досвіді та аналізі цільової аудиторії продукту. Вони визначають структуру інтерфейсу і функціональність і те, як всі частини програми організовані і пов’язані одна з одною. Якщо він працює добре, то у користувача буде хороший досвід після взаємодії з таким інтерфейсом. Але якщо навігація складна або інтуїтивно незрозуміла, то швидше за все, користувач отримає негативний досвід при взаємодії з інтерфейсом. Основне завдання UX дизайнера і полягає в тому, щоб уникнути другого сценарію.

  • Дослідження є життєво необхідним процесом як для UI-, так і для UX-дизайнерів.
  • UX/UI-дизайнер в порівнянні із web-дизайнером — більш нова професія.
  • Існує також певний ітеративний аналіз, що бере участь у розробці UX.
  • Елементи інтерфейсу, такі як слайдери та меню, повинні мати однакову поведінку на будь-якій сторінці вашого продукту.
  • Використання монолітного терміну UI/UX може бути зручним при обговоренні технічних чи фінансових аспектів розробки продукту.

Врешті, робота над UX – це безперервний процес, а UI може розглядатись як один з його результатів. Пропонуємо розглянути статистику зарплати UX/UI-дизайнера згідно з даними популярних сайтів пошуку роботи та бірж фриланса. Нижче, ми підготували простий в освоєнні матеріал по цих термінах.

Розуміння суті UI та UX може вберегти від необґрунтованих витрат на розробку. Ми не раз бачили, як клієнти без розуміння принципів створення дизайну прагнули фактично розпочати проєкт з кінця (чи з середини) – якомога швидше відмалювати “щось красиве” та пустити в роботу. Або ж, наприклад, сліпо відтворити в додатку UI наявного веб-сайту, ігноруючи особливості юзабіліті на мобайлі. Зазвичай такі напрацювання врешті доводиться відкладати й починати усе з нуля – а це додаткові видатки.

Вони дозволяють видавати геніальні ідеї та вчать грамотно оцінювати побачене. Якщо оцінити окремо роль UI/UX в проєкті, то UI створює перше візуальне враження, а от UX формує вже основне, триваліше ставлення до самого продукту. Хороший UI буде довго залишатись актуальним, а оптимізований UX може значно покращити результати бізнесу і допомогти у формуванні аудиторії постійних лояльних клієнтів. Не забувайте про те, щоб виявляти максимальну активність – на майданчиках для веб-дизайнерів і фрілансерів, в соцмережах, на форумах, беріть участь в конкурсах. Таким чином ви будете підвищувати свій рейтинг, впізнаваність, і про вас почують нові замовники. Останнім часом популяризація професії UI/UX дизайнера пов’язана швидше із розвитком цифрових технологій.

UI і UX різниця

У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку. Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід’ємною частиною успіху. Досвід користувача визначається тим, наскільки легко чи складно взаємодіяти з елементами призначеного для користувача інтерфейсу, створеними дизайнерами. Реєструйся на безкоштовну кар’єрну консультацію та обирай курси від DAN.IT, де ти за 6 місяців опануєш всіма необхідними інструментами, soft skills та зможеш працевлаштуватися.

UI і UX різниця

А ось саме той «бум» (коли ми стали бачити термін «UI/UX» у кожному другому оголошенні про роботу) пов’язаний із самою назвою, яку хтось вигадав зовсім недавно. Тому що саме він вигадував, які тумблери та в якій послідовності має крутити людина, щоб отримати результат обчислень. І він же вигадував, в якому логічному ui designer вакансії порядку вони розташовуватимуться. Мета UI/UX дизайнера — довести користувача до якоїсь логічної точки в інтерфейсі. Застосунки та сайти вирішують різні користувацькі задачі, тому процес створення інтерфейсу не може бути точно регламентований. Однак зазвичай роботу UX/UI-фахівця умовно поділяють на кілька етапів.